abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Finanse Własny biznes

Biznes bez wkładu własnego – czy to możliwe?

W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje łatwego pomysłu na biznes. Łatwy pomysł na biznes oznacza, że nie trzeba będzie zbyt wiele włożyć na samym początku. Wiele biznesów wymaga inwestycji – to zupełnie oczywiste dla większości biznesmenów. Jeżeli chcemy na przykład otworzyć sklep to będziemy musieli kupić towar do tego sklepu kupić, a także kupić lub wynająć powierzchnię handlową co wymaga ogromnych nakładów finansowych. Bez tego możemy tylko marzyć o własnym biznesie.

Firma bez dużych pieniędzy

Oczywiście są też takie firmy, które nie wymagają dużych nakładów finansowych ale jednak wymagają wyłożenia pewnej kwoty pieniędzy na samym początku. Wyjątkiem może być chyba tylko marketing sieciowy czyli powszechnie znany MLM, marketing wielopoziomowy. To biznes bez wkładu własnego. Oczywiście eksperci będą radzili, że jeżeli chcemy zająć się w swoim życiu marketingiem wielopoziomowym powinniśmy dobrze znać produkt, który będziemy polecać i sprzedawać. Jednak tak naprawdę możemy tylko zaopatrzyć się w katalog i zacząć sprzedaż. Marketing wielopoziomowy nie polega tylko i wyłącznie na sprzedawaniu swoich produktów przypadkowym ludziom, ale też na budowaniu całej struktury sprzedaży.

Od każdej sprzedanej rzeczy będziemy mieli swój procent. W dzisiejszych czasach absolutnie nie jest łatwo wystartować z marketingiem wielopoziomowym. Zazwyczaj są to firmy kosmetyczne. Doskonale wiemy, że kosmetyków nie brakuje w drogeriach i aptekach. Dlaczego zatem ktoś miałby kupić nasz produkt? To już chcę sukces sprzedawców. Dlaczego udaje im się z sukcesem sprzedawać? Nie ma biznesu bez wkładu własnego, zarówno jeśli chodzi o pieniądze, jak tylko czas i zaangażowanie.

Jakie biznesy nie potrzebują dużego wkładu?

Wydaje się, że kosmetyczka czy pani, która robi paznokcie nie musi posiadać dużego wkładu własnego ponieważ musi zakupić tylko niezbędne narzędzia. Musi jednak poświęcić swój czas, aby nabyć kompetencje potrzebne do wykonywania pewnego rodzaju zabiegów. Jeżeli mówimy o biznesie bez własnego wkładu zazwyczaj mamy na myśli coś to ma szybko przynieść zyski. Każdy biznes wymaga poświęceń. Eksperci biznesowi doskonale też wiedzą, że samodzielnie nie osiągniemy tyle co z zespołem, chociaż dobrze przeprowadzona rekrutacja musi kosztować i zająć trochę czasu.

Budowanie zespołu niezależnie od tego czy jest zespół zwykłych biurowych pracowników jest to zespół sprzedażowy, zajmuje czas i wymaga zaangażowania, jest to trudna praca. Każda osoba która w swoim życiu stworzyła jakiś biznes doskonale wie, że jest to nieporównywalnie bardziej trudna i odpowiedzialna praca niż zwykła etatowa ośmiogodzinna praca.