Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes

Branże przyszłości

Data publikacji 17 października 2019

Z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć jakie branże zagwarantują pracę za kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat. Są jednak i takie zawody, o których dzisiaj kompletnie nie mamy pojęcia, a które w przyszłości będą bardzo powszechne i popularne. Czy kilkadziesiąt lat temu ktoś mógłby pomyśleć, że dzisiaj bardzo dobrze płatna będzie praca w social media? Przecież jeszcze kilkadziesiąt lat temu pojęcie mediów społecznościowych było kompletnie nieznane i nikt nawet nie umiał sobie tego wyobrazić. Jednak przewidując rozwój świata można dzisiaj wyobrazić sobie w jakich branżach można szukać dobrych zarobków za kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat. Na pewno będzie to branża IT, ponieważ ta branża nieustannie się rozwija.

Maszyny zastępujące pracowników – czy jest to dobre?

Maszyny zastępują pracę ludzkich rąk. W przyszłości będzie potrzeba coraz więcej programistów i osób odpowiedzialnych za branżę IT. Można też przewidzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że będziemy potrzebowali coraz więcej psychologów, terapeutów i dietetyków. Dzisiaj wielu ludzi ma problem z samym sobą. Jest to zupełnie nieporównywalne do problemów sprzed kilkudziesięciu lat. Biznesy przyszłości zatem da się przewidzieć, chociaż nie do końca. Przypuszczać można, że ludzie będą coraz bardziej dbali o swoją kondycję fizyczną, a zatem nie zabraknie pracy również dla trenerów personalnych. Niestety ludzie odżywiają się bardzo niezdrowo i dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej a to bardzo niekorzystnie wpływa na ich zdrowie.

Praca a wpływ na zdrowie

Przebudzenie przychodzi dopiero kiedy okaże się, że człowiek poważnie zachorował kiedy jest już za późno na profilaktykę a trzeba zająć się naprawą swojego organizmu. Zazwyczaj wtedy udajemy się do dietetyka i do trenera personalnego, wydaje się, że dietetycy będą mieli mnóstwo pracy w najbliższych latach, ludzie coraz częściej rozumieją powiązanie pomiędzy zdrowym odżywianiem się a zdrowiem swojego organizmu. Do branż przyszłości z pewnością można zaliczyć też pracę trenerów mentalnych, którzy mentalnie wspierają na przykład sportowców. Od dawna wiadomo, że psychika ma ogromny wpływ na ludzkie życie. W poprzednich latach dzięki pracy trenerów mentalnych niektórym drużynom udało się osiągnąć nawet złoty olimpijski medal.

To ogromna nagroda za mentalne wsparcie. Każdy człowiek, który zastanawia się jakie branże w przyszłości będą przynosić mu duże dochody, powinien zastanowić się przede wszystkim co lubi robić i gdzie widzi siebie za kilka i kilkanaście lat. Jeżeli będziemy robili coś tylko nie lubimy to prędzej czy później przyjdzie wypalenie zawodowe.

Redakcja abinvesting.pl

Jesteśmy redakcją poświęcona finansom, biznesowi i rozwojowi osobistemu. Dzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania finansami, rozwijania umiejętności biznesowych oraz budowania pozytywnych nawyków i relacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?