abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Co jeśli jesteś winien kilku bankom jednocześnie pieniądze
Finanse

Co jeśli jesteś winien kilku bankom jednocześnie pieniądze?

Konsolidacja kredytów to dziś bardzo popularna usługa. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak wybrać najodpowiedniejszą ofertę i na co musisz zwrócić uwagę.

Według statystyk, prawie 60 ma dziś kredyt lub pożyczkę. A większość kredytobiorców spłaca więcej niż jeden dług. I każdy z nich ma swój termin płatności, swoją kwotę i swój bank, do którego trzeba zanieść pieniądze. Zrozumiałe jest, że nie jest to zbyt wygodne – a jeśli są więcej niż dwie pożyczki, staje się to problemem.

Dziś wiele organizacji oferuje łączenie pożyczek – wzięcie nowej pożyczki, na korzystniejszych warunkach, i płacenie tylko za nią. Kiedy warto, a kiedy nie?

Przydatne informacje na temat kredytów konsolidacyjnych https://habza.com.pl/ :

  • Jeśli skonsolidujesz kilka kredytów w jeden, zaciągniesz nowe kredyty konsumpcyjne. To tylko wpędzi Cię w jeszcze większe długi.
  • Główny kredyt, który chcesz refinansować to kredyt hipoteczny. Jest mało prawdopodobne, że w tym przypadku uzyskasz ulgę. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pilnie potrzebujesz gotówki i nie chcesz zaciągać drogiego kredytu konsumpcyjnego. Należy jednak być przygotowanym na to, że miesięczna rata wzrośnie, a nadpłata drugiej pożyczki będzie nadal znacząca ze względu na jej długi okres spłaty.

Jakie są tego zalety?

Po pierwsze, o wiele wygodniej jest spłacać jeden kredyt https://habza.com.pl/ . Zamykając wszystkie swoje zadłużenia w innych bankach, płacisz tylko jednemu bankowi. Po drugie, możesz znacznie obniżyć swoje płatności kredytowe. W przypadku drogich, niezabezpieczonych pożyczek, kwota może się różnić kilkakrotnie. Jeśli porównasz oprocentowanie kredytów konsumenckich i kredytów „konsolidacyjnych” zabezpieczonych nieruchomościami, zauważysz, że oprocentowanie tych drugich jest niższe. Banki są skłonne udzielać kredytów na długi okres – nawet do 20 lat. Pozwoli to znacznie (czasem wielokrotnie) zmniejszyć miesięczną ratę i obciążenie budżetu rodzinnego w skali miesiąca.

Po trzecie, jeśli przeznaczysz np. część kwoty kredytu także na remont domu (co powinno być zapisane w umowie, a koszty remontu są udokumentowane), jest szansa na odliczenie podatku od nieruchomości.

Jakiej kwoty pożyczki mogę się spodziewać?

Pożyczkobiorcy najczęściej zaciągają kredyt w wysokości od 10.000 złotych do 50.000 złotych. Jeśli to nie wystarczy, możesz pożyczyć tak dużo, jak to możliwe pod zastaw mieszkania. W takim przypadku kwota ta może wzrosnąć kilkakrotnie.

Na co zwrócić szczególną uwagę? 

Kredyt konsolidacyjny jest zabezpieczony nieruchomością kredytobiorcy, a jego oprocentowanie jest typowe dla „pożyczki hipotecznej”. Sam klient nadal mieszka w mieszkaniu i pozostaje „zameldowany”. W tym przypadku, nieruchomość działa jako aktywa do zachowania jakości życia konsumenta. W związku z tym, klient powinien docenić zalety takiego kredytu – miesięczna rata jest niższa, ale płatność musi być dokonana na czas.

Ponadto niektóre banki oferują dobrowolne ubezpieczenie np. od następstw nieszczęśliwych wypadków, czy ubezpieczenie wykończenia mieszkania, zaciągnięcie kredytu na konsolidację długów. Jeśli odmówisz, określone oprocentowanie może wzrosnąć (choć nie zawsze, a czasem nie tak znacznie).