abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

akcje giełdowe
Finanse

Jak i gdzie handlować akcjami giełdowymi? Podpowiadamy!

Akcje giełdowe cieszą się od dawna niesłabnącym zainteresowaniem. W instrument ten inwestują zarówno duże podmioty finansowe, jak niewielcy indywidualni traderzy. W obecnych czasach każdy z nas ma bowiem dostęp do światowych rynków i może wybierać najlepsze dla siebie rozwiązania. Jak i gdzie handlować akcjami? Spróbujmy odpowiedzieć na te i wiele innych ważnych pytań!

Jak i gdzie handlować akcjami giełdowymi? Podpowiadamy!

Gra na giełdzie to dla wielu jeden ze sposobów na oderwanie się od rzeczywistości, dla innych jest to jedno ze źródeł osiągania zysku. Niezależnie od celu i motywacji do każdej inwestycji należy się jednak odpowiednio przygotować, biorąc pod uwagę jak najwięcej czynników, które mogą mieć wpływ na rezultat. 

Akcje na giełdzie – o czym dokładnie mowa?

Pod pojęciem akcji giełdowych rozumiemy rodzaj papierów wartościowych, które stanowią potwierdzenie, że konkretny podmiot jest posiadaczem udziałów w majątku danej spółki notowanej na giełdzie. Akcjami można w swobodny sposób rozporządzać, a więc ich właściciel może np. sprzedać je w wybranym przez siebie momencie. Nie jest jednak do tego zobligowany, a akcje giełdowe często stanowią po prostu lokatę kapitału. Co więcej, trader może dokupić kolejne akcje tej samej spółki lub handlować akcjami innego podmiotu, tworząc tym samym urozmaicony portfel inwestycyjny.   

Jak rozpocząć inwestowanie w akcje?

W pierwszej kolejność warto zaopatrzyć się w narzędzie online, które zwiększy szansę na sukces, a przynajmniej poprawi wygodę i bezpieczeństwo inwestowania. Mowa o sprawdzonej, specjalistycznej platformie tradingowej, która zapewni dostęp do niemal wszystkich światowych rynków, w tym giełdy w Nowym Jorku, Tokio czy Hongkongu. Jednym z zaufanych rozwiązań jest platforma od Saxo Bank, gdzie inwestor uzyskuje nie tylko możliwość śledzenia na bieżąco zmian na rynkach i reagowania na nie, ale także dostęp do analiz, webinarów, porad ekspertów itp. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź na stronie

Inwestowanie w akcje giełdowe – co jeszcze warto wiedzieć? 

Handlowanie akcjami giełdowymi odbywa się w praktyce na dwa sposoby. Jeden z nich zakłada bezpośredni zakup akcji, czyli po prostu nabycie ich na własność, łącznie z prawem do rozporządzania nimi. Drugi jest działaniem spekulacyjnym, a ogromną rolę odgrywają się kontrakty CFD, czyli umowa między inwestorem a brokerem o to, czy kurs akcji wzrośnie czy zmaleje. Wygrywa ten, który będzie mieć rację. W tym kontekście bardzo często stosuje się tzw. dźwignie finansowe, a więc wirtualnie podbija się wartość całej inwestycji, co zwiększa potencjalny zysk, ale także i stratę. 

Artykuł sponsorowany