Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Internet Własny biznes

Jak znaleźć pomysł na biznes?

Chyba nikt z nas nie jest zadowolony ze swoich zarobków. Codziennie co prawda słyszymy w telewizji o coraz lepszej kondycji gospodarki. Na tą lepszą kondycję składają się niskie bezrobocie i coraz wyższe zarobki. Mało kto jednak przy okazji wspomina o galopującym poziomie cen artykułów pierwszej potrzeby. Wszystko to sprawia, że poszukujemy odważnie dodatkowych zajęć. Po wyczerpującej pracy na naszym podstawowym etacie niektórzy z nas nie chcą jednak rezygnować z ciepła domowego ogniska. Doskonałym rozwiązaniem jest internet. Dzięki niemu możemy dotrzeć do nieprzebranej rzeszy potencjalnych klientów. Biznes w internecie kojarzy się wielu osobom z koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Oczywiście może być to nasza dodatkowa mocna strona. Jednak w dzisiejszych czasach można sobie bez tego na początku poradzić. Jak znaleźć dobry pomysł na biznes? Odpowiedź postaramy się znaleźć poniżej.

Pomysły na biznes

Większość poradników, które zajmują się biznesem w internecie będzie odsyłać nas na początku do wypełniania płatnych ankiet lub też klikania w reklamy. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że są to sposoby, dzięki którym zarobimy drobne pieniądze. Ilość czasu, który poświęcimy nie przełoży się na wysokość zarobków. A chodzi przecież o to, żeby nasz biznes po godzinach generował duże dochody. Jeśli myślimy o biznesie na poważnie to jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie prowadzenie sklepu internetowego. Nasi czytelnicy mogą pomyśleć, że sklep internetowy jest biznesem, który wymaga dużego nakładu czasu i chociażby posiadania dużych powierzchni magazynowych. Nic bardziej mylnego.

Rozwiązaniem jest sklep internetowy w modelu dropshippingu. Jest to model, w którym właściciel sklepu podpisuje porozumienie z hurtownią i synchronizuje oprogramowanie sklepu z systemami informatycznymi hurtowni. Dzięki temu na sprzedawcy spoczywać będzie wyłącznie przyjmowanie zamówień i promowanie sklepu. Cała obsługa zamówienia, jego prawidłowe rozliczenie oraz nadzór nad powierzchniami magazynowymi spoczywać będą już na barkach hurtowni. W modelu SaaS otrzymamy gotowe oprogramowanie sklepu, które będzie na specjalnej platformie prowadzonej przez zewnętrzną firmę. Główna czynność, którą będziemy musieli wykonać podczas konfiguracji sklepu to wybór odpowiedniej domeny.

Sklep a dropshipping

Sklep w modelu dropshipping może być udanym początkiem na biznes, który będziemy doglądać po godzinach pracy na etacie. Należy pamiętać jednak o tym, że obowiązki związane z komunikacją z klientem będą po naszej stronie. Będziemy musieli również założyć działalność gospodarczą i wykonywać obowiązki związane z księgowością. Musimy też zdać sobie sprawę, że częścią nowoczesnego e-commerce jest chociażby pozyskiwanie klientów z wyszukiwarki internetowej. Dlatego warto wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować mając na uwadze te uwarunkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.