Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

dług
Finanse

Spłać swój dług przez internet – sprawdź e-kruk.pl

Warto regularnie sprawdzać, czy nie mamy długów. Pomocne okażą się w tym rejestry dłużników. Aby wygenerować raport o stanie naszych finansów, nie musimy wychodzić z domu. Gdy jednak okaże się, że z jakiegoś powodu otrzymaliśmy negatywny wpis w którymś z rejestrów, możemy spłacić dług drogą online. O co tak naprawdę chodzi w platformie e-kruk i jak ona działa?

Zacznij od sprawdzenia, czy masz dług

O tym, że mamy dług, możemy dowiedzieć się np. z pisma od wierzyciela. Taka informacja jednak nie musi zostać nam dostarczona przez listonosza. Przez dłuższy czas możemy nie wiedzieć nawet, że przeoczyliśmy spłatę raty kredytu czy nie zapłaciliśmy rachunku za telefon.

Istnieją jednak sytuacje, w której zależy nam na tym, aby mieć czyste konto. Być może planujemy wnioskować w banku o kredyt hipoteczny. A może zamierzamy kupić samochód na raty? Zanim udamy się z wypełnionymi dokumentami do banku, warto sprawdzić, czy nie mamy długu. Jeśli zostanie on zauważony na etapie analizy naszej zdolności kredytowej, wówczas cały proces może znacznie się wydłużyć. Może też dojść do odrzucenia naszego wniosku.

Skąd dowiemy się, że mamy dług? W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić najbardziej popularne rejestry dłużników. Prowadzą je Biura informacji gospodarczej takie, jak: ERIF BIG S.A., Krajowy Rejestr Długów BIG S.A., BIG InfoMonitor S.A., KBIG S.A. oraz KIDT BIG S.A. To właśnie tutaj powinniśmy zacząć szukać informacji o swoich potencjalnych zadłużeniach. Wcześniej warto też zapoznać się z ofertą każdego biura. W większości z nich raz na pół roku bezpłatnie pobierzemy raport na swój temat.

Dlaczego nie warto zwlekać z podjęciem działań

Niezależnie od tego, czy wiemy o posiadaniu długu, czy też nie, czas gra na naszą niekorzyść. Szybka spłata posiadanego długu, to szybsze wyjście na finansową prostą. Jeśli wzmianka na temat zaległości w spłacie naszego zobowiązania pojawiła się w którymś z rejestrów dłużników, starajmy się jak najszybciej porozumieć z wierzycielem, aby opracować satysfakcjonujący dla obu stron plan spłaty zadłużenia.

Kiedy już spłacimy dług w całości, możemy zwrócić się do wierzyciela z prośbą o usunięcie negatywnego wpisu z rejestru dłużników. Jeżeli nie zalegamy z innymi opłatami, mamy czyste konto i możemy rozpocząć wnioskowanie o kredyt w banku. Warto jednocześnie popracować nad strategią terminowego opłacania swoich należności.

Platforma e-kruk.pl – jak to działa

Jednym ze sposobów skutecznego regulowania swoich finansowych zobowiązań są płatności cykliczne. Polegają one na zautomatyzowaniu płatności. Klient banku jedynie konfiguruje usługę – decyduje, w jakich odstępach czasu będzie wychodzić przelew oraz w jakiej wysokości. Musi podać także niezbędne dane do realizacji przelewu, jak również zadbać o dostępność odpowiedniej ilości środków na swoim koncie.

Dość nietypowym oraz innowacyjny rozwiązaniem, które wykorzystuje płatności cykliczne jest platforma e-kruk. Jest to usługa windykacji online, która umożliwia spłatę długu w trybie subskrypcji. Oznacza to, że na określonych warunkach możemy spłacać swoje przeterminowane należności, podpinając do internetowego konta swoją kartę. Wszystko dzieje się automatycznie aż do momentu całkowitej spłaty długu.

Zalety spłacania długów online

Spłacanie długów przez internet wydaje się jedną z najszybszych metod odzyskiwania finansowej płynności. W praktyce nie musimy wychodzić z domu ani nawet zapisywać w kalendarzu przypomnienia o nadchodzącej płatności. To rekomendowane rozwiązania m.in. dla osób, które zapominają o nieprzekraczalnych terminach regulowania swoich zobowiązań. To także dobry sposób dla tych, którym zależy na szybkim pozbyciu się długów. Dodajmy, że jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne. Żeby uruchomić spłatę długów online, potrzebujemy tak naprawdę tylko ugody z wierzycielem oraz odpowiedniej ilości środków na naszym koncie, by móc pokryć kolejne raty płatności.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.