abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

pomoc prawna
Finanse

Czy dłużnik powinien szukać pomocy prawnej w Internecie?

Zdecydowanie więcej Polaków poszukuje porad prawnych przez Internet. Wpłynął na to nie tylko rozwój sieci, ale również ostatnie wydarzenia w Polsce. Epidemia covid-19 sprawiła, że ogromna liczba osób utraciło pracę i popadło w zadłużenie. W jakim miejscu szukać porad prawnych w Internecie, aby były one skuteczne i za rozsądną cenę?

Ludzie z problemami finansowymi zazwyczaj szukają szybkiego wyjścia z sytuacji, które nie istnieje. Branie następnych pożyczek zazwyczaj nie naprawia sytuacji, tylko jeszcze mocniej zacieśnia spiralę długów. Żeby uwolnić się ze spirali długów potrzebna jest pełna analiza sytuacji finansowej osoby zadłużonej. Nie znajdziemy dwóch w 100% identycznych spraw w związku z tym do każdej sprawy trzeba podchodzić indywidualnie.

Mamy wiele możliwości np. negocjacje z wierzycielem, konsolidację zobowiązań, oddłużanie chwilówek albo drogę sądową. Bez względu na okoliczności warto jest poradzić się prawnika, doświadczonego w sprawach finansowych i cywilnych.

Niestety zbyt dużo ludzi szuka porady u przyjaciół bądź szuka pomocy prawnej na forum internetowym. Takie serwisy nie są najwłaściwszym miejscem, bo nie mamy pojęcia kto do nas pisze po drugiej stronie i jaką ma wiedzę prawniczą. Może się okazać, że internauta, który udziela nam porad ma jeszcze mniejszą wiedzę w kwestii prawa od nas samych. Istnieje ryzyko, że doradzi nam osoba mająca wiedzę prawną mniejszą od naszej, a tego wolelibyśmy uniknąć. Mając to na uwadze, jeżeli korzystamy z doradztwa prawnego na forum internetowym, to istotne jest aby te porady były autorstwa zawodowych prawników. 

Jednym z miejsc, gdzie znajdziemy sprawdzone informacje jest blog prawny pisany przez specjalistów i prawników z kancelarii Anty-Dług. Jest to Kancelaria, która od lat pomaga w sprawach oddłużeniowych.

Wiele osób zgłasza się ze sprawami pozornie przyziemnymi, ale bardzo istotnymi z punktu widzenia konsumenta. Internauci pytają na przykład: Czy komornik może zająć konto bez powiadomienia

W takich przypadkach potrzebna jest już wiedza specjalistyczna i lepiej zapytać fachowca. A gdy zapytamy na forum, to taka porada nie zawsze rozwiąże problem i powinniśmy osobiście spotkać się z prawnikiem. Tym bardziej, że w wielu przypadkach można nie tylko wstrzymać egzekucję komorniczą, ale także odzyskać wszystkie zabrane przez komornika pieniądze.

W trakcie konsultacji zyskujemy szansę by omówić szczegółowo całą sprawę oraz pokazać dokumenty do analizy. Nie trzeba umawiać się na osobiste spotkanie w kancelarii, bo dzisiaj wszystko można załatwić za pomocą Internetu. Liczba kancelarii oddłużeniowych znacząco wzrosła w ostatnich czasach.

Jak widać na powyższych przykładach, pomoc i wsparcie mecenasa mogą być nieocenione, bo działając na własną rękę możemy sobie tylko dodatkowo zaszkodzić niż pomóc. Co ważne analiza sprawy przez prawnika w tej kancelarii jest całkowicie darmowa. Na pewno taka wstępna porada odpowie na wiele wątpliwości i wskaże, czy mamy szansę na wyjście ze spirali zadłużenia. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw rozsądnie będzie skorzystać z wsparcia specjalistów, którzy powiedzą jakie kroki podjąć, aby wyjść na prostą.