abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Finanse

Czy warto inwestować w bitcoiny?

Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem i potencjalnymi korzyściami. W porównaniu z tradycyjnymi rodzajami inwestycji, kryptowaluta jest szczególnie ryzykowna. Jeśli dopiero zaczynasz inwestować i chcesz dowiedzieć się więcej o ogólnych zasadach oraz o tym, jak zacząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem tutaj.

Co to jest bitcoin i jak działa?

Koncepcja pieniądza cyfrowego, z którego korzystasz w Internecie, nie jest sama w sobie tak skomplikowana. W końcu większość z nas jest zaznajomiona z przelewaniem pieniędzy z jednego internetowego konta bankowego na drugie. Kryptowaluty, takie jak bitcoin, to aktywa cyfrowe, które działają jak zwykła waluta, ale z zauważalnymi różnicami. Nie ma tutaj fizycznych wersji monet –  każdy bitcoin jest tworzony (lub wydobywany) za pomocą zaszyfrowanego kodu, który jest ciągiem cyfr i liter. Bitcoiny można obecnie podzielić przez siedem miejsc po przecinku: jedna tysięczna bitcoina jest znana jako mili, a stumilionowa bitcoina jest znana jako satoshi.

Czy powinniśmy inwestować w bitcoiny?

Bitcoin jest niezwykle niestabilny. Jeśli chcesz podjąć ryzyko, najpierw upewnij się, że rozumiesz, w co inwestujesz i masz strategię inwestycyjną w kryptowalutach. Upewnij się również, że nie inwestujesz tylko dlatego, że boisz się stracić. Jest kilka pytań, które powinieneś sobie zadać przed rozpoczęciem: Czy rozumiem, w co inwestuję i jak działa bitcoin i rynek kryptowalut? Czy jestem zadowolony z poziomu ryzyka? O ile jest droższy teraz w porównaniu do kilku miesięcy temu? Czy istnieją dowody sugerujące, że ceny mogą wzrosnąć jeszcze bardziej? Jeśli kupię go teraz z zamiarem sprzedania go później, kto je ode mnie kupi i dlaczego? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, prawdopodobnie nie powinieneś zacząć inwestować.  Jeśli kupujesz bitcoiny, upewnij się, że nie wkładasz pieniędzy, których potrzebujesz. 

Czy bitcoin można zamienić na gotówkę? 

Bitcoin można wymienić na gotówkę, tak jak każdy inny aktyw. Istnieje wiele kantorów internetowych, w których możemy dokonać wymiany. Transakcje można również przeprowadzać osobiście lub za pośrednictwem dowolnej platformy komunikacyjnej, dzięki czemu nawet małe firmy mogą akceptować bitcoiny. Nie ma oficjalnego mechanizmu wbudowanego w bitcoin do konwersji na inną walutę.

Jaki jest cel bitcoina?

Bitcoin został stworzony jako sposób na wysyłanie pieniędzy przez Internet. Waluta cyfrowa miała zapewnić alternatywny system płatności, który działałby bez centralnej kontroli i byłby używany tak jak tradycyjne waluty. Realistycznym problemem jest to, że bitcoin działa bez żadnego organu centralnego. Z tego powodu każdy, kto popełni błąd podczas transakcji na swoim portfelu, nie ma żadnego odwrotu. Jeśli zatem przypadkowo wyślesz bitcoiny do niewłaściwej osoby lub zgubisz hasło, nie masz do kogo się zwrócić z tym problemem. 

Stosunkowo niewiele firm lub osób prywatnych akceptuje płatności w bitcoinach. To jeden z powodów, dla których możemy chcieć przekonwertować swój bitcoin na gotówkę — aby wykorzystać wartość swojego bitcoina do kupowania rzeczywistych rzeczy. Innym powodem jest spadek rynku. Jeśli uważasz, że cena bitcoina będzie nadal spadać i chcesz uchronić się przed stratami, warto przekonwertować bitcoin na gotówkę, czekając na powrót ceny bitcoina.

Artykuł sponsorowany