abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

ekonomia
Rozwój Osobisty

Czym jest ekonomia?

Czym jest właściwie ekonomia? Ekonomia jest dziedziną nauki zajmującą się badanie jak społeczeństwo jest w stanie poradzić sobie z małymi zasobami i wykorzystać je w taki sposób aby zaspokoić własne potrzeby.

Czym jest ekonomia dzisiaj?

W dzisiejszych czasach ekonomia jest o wiele bardziej rozbudowana niż to było kilkadziesiąt lat wcześniej. Teraz możemy wyróżnić międzynarodowe stosunki gospodarcze. Obserwujemy jak handel pomiędzy krajami wpływa na gospodarkę danego państwa i och mieszkańców. Ekonomię możemy podzielić na dwie podstawowe podkategorie. Pierwszą z nich jest mikroekonomia zajmująca się tym, w jaki sposób gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa podejmują decyzje i jak współdziałają na konkretnych płaszczyznach rynku.

Makroekonomia

Drugą podkategorię stanowi makroekonomia, która natomiast skupia swoją uwagę na badaniu całej gospodarki państwa. Samo słowo ekonomia wywodzi się z języka greckiego. Stosowano je do określenia bardzo dobrze prosperujących gospodarstw domowych. Jest to bardzo przyszłościowa dziedzina wiedzy i warto się z nią zaznajomić.

www.dlug.org.pl