Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Najczęstsze powody zadłużenia – jak sobie z tym poradzić?

Data publikacji 27 kwietnia 2021

W Polsce co roku przybywa osób zadłużonych. Według statystyk, w ciągu zeszłego roku Polacy zadłużyli się na ponad 81 miliardów złotych! To ogromna suma, która pokazuje, że wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji zaciągania kredytów czy chwilówek. Powodów wpadania w zadłużenie jest mnóstwo. Jednak tak naprawdę żaden z nich nie musiałby kończyć się długami, jeśli tylko podeszlibyśmy do sprawy zdroworozsądkowo. Pętla chwilówek mimo wszystko w końcu musi się skończyć. Jeśli chcesz wyjść z długów, koniecznie sprawdź, gdzie szukać pomocy.

Czemu Polacy się zadłużają?

Chwilówka to rozwiązanie na wszystko! Tak przynajmniej wynika ze sposobów na większość problemów. Pętla chwilówek najczęściej dotyka osoby, które nie zdają sobie sprawy, że cały czas pogarszają swoją sytuację, i że staje się ona coraz bardziej poważna. Windykator to tylko kwestia kilku miesięcy albo nawet tygodni od pozwu o spłatę długów. Jednak dlaczego właściwie wpadamy w takie tarapaty? Najczęściej dług jest wynikiem utraty pracy, ciężkiej choroby, nałogów czy też upadku firmy. W ciężkich sytuacjach życiowych, kiedy nie widzimy innego rozwiązania, zapożyczamy się i tak próbujemy uratować stan rzeczy. Jednak to tylko otwiera pętlę chwilówek i coraz większego zadłużenia. W końcu konieczna jest pomoc w oddłużaniu. Działanie na własną rękę, bez wcześniejszego przygotowania, może być tak samo szkodliwe, jak brak reakcji.

Gdzie znaleźć pomoc w oddłużaniu? Antywindykacja

W przypadku zadłużenia, które wchodzi na drogę sądową, niezbędne jest znalezienie specjalisty, który zna się na właśnie takich sprawach. Antywindykacja doskonale wie, jak powinny wyglądać odwołania, czego można się spodziewać w sądzie oraz jak najlepiej się bronić. Nie zawsze możliwe jest pełne oddłużenie, ale warto dać sobie na to szanse. Kancelaria oddłużeniowa na pewno postara się o jak najlepsze rozwiązanie sprawy. Antywindykacja może okazać się naszą ostatnią szansą. Mimo wszystko sami także musimy dopilnować kilku spraw. Przede wszystkim nie odkładaj załatwienia tego na później! Na odwołanie masz zwykle 2 tygodnie. Po tym czasie nie będziesz już mógł przedstawić swojego sprzeciwu przed sądem. Nie będzie on brany pod uwagę. Dlatego od razu zgłoś się po pomoc w oddłużaniu.

Pomoc dla dłużników – daj sobie szansę na spokojne życie

Do wszystkiego da się przyzwyczaić. W końcu żyjąc w stresie i nerwach związanych z niestabilną sytuacją finansową wydaje nam się, że już nie da się inaczej. Dlatego zanim przywykniemy dajmy sobie szansę na lepsze życie. Z długów naprawdę da się wyjść! Firma oddłużeniowa da nam możliwość zmiany i rozpoczęcia nowego etapu. Podejmij więc kroki i spróbuj – nic Cię to nie kosztuje, a możesz zyskać naprawdę wiele. Odwołanie wymaga od nas tylko czasu i chęci. Brak reakcji może nas kosztować znacznie wiele. Dlatego przemyśl swoją sytuację i zgłoś się po pomoc dla dłużników.

zużyte końcówki drążków kierowniczych

Redakcja abinvesting.pl

Jesteśmy redakcją poświęcona finansom, biznesowi i rozwojowi osobistemu. Dzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania finansami, rozwijania umiejętności biznesowych oraz budowania pozytywnych nawyków i relacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?