Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Rozwój Osobisty Własny biznes

Sprawdzone pomysły na biznes

Gdyby istniał jeden sprawdzony pomysł na biznes to wszyscy byliby milionerami. Doskonale wiemy, że nie ma jednego sprawdzonego pomysłu na biznes dla każdej osoby, ponieważ ludzie są różni – mają różne kompetencje, różne pragnienia odnośnie swojej zawodowej kariery. Można jednak postarać się znaleźć takie branże, w których osiągnięcie sukcesu jest łatwiejsze niż w innych branżach. Ekspertom biznesowym znane jest pojęcie błękitnego i czerwonego oceanu czyli branż w których występuje konkurencja i takich branż, w których konkurencji praktycznie nie ma, wypływając na czerwone oceany czyli rozpoczynając biznes w branżach gdzie panuje ogromna konkurencja już na starcie mamy utrudnione zadanie.

Czy jesteśmy na straconej pozycji?

To nie oznacza jednak, że z góry jesteśmy przegrani, ponieważ nie da się tego przewidzieć. Jeżeli otworzymy dziesiątą pizzerię w mieście, ale stworzymy najlepszą pizzę na świecie to i tak będziemy mieli dużo klientów. Zatem w biznesie wszystko nie jest wcale takie łatwe i oczywiste jak mogłoby się wydawać a wypłynięcie na błękitne oceany nie gwarantuje sukcesu. Na pewno sprawdzonym pomysłem na biznes jest zabieranie się za coś o czym mamy pojęcie to znaczy mamy w tym kierunku wykształcenie albo jest to nasza pasja – nasze zainteresowanie.

Działaj w temacie, na którym się znasz

Wiele programów telewizyjnych bezlitośnie obnażyło osoby, które nie mają pojęcia o gastronomii a zabierają się za prowadzenie biznesu w tej branży. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o tym jak powinna wyglądać włoska czy grecka kuchnia a prowadzi restaurację w takim stylu to jest to przepis na katastrofę ponieważ jak można wymagać od swoich pracowników jeżeli samemu nie ma się o czymś pojęcia. Dlatego też otwierając własny biznes i będąc szefem trzeba wiedzieć czego chcieć od swoich pracowników i czego od nich wymagać.

Trzeba jasno przedstawić swoje wymagania pracownikom. Każda osoba, która pragnie osiągnąć sukces w biznesie powinna zadać sobie pytanie czy na pewno posiada wszystkie cechy charakteru potrzebne do tego aby być skutecznym przedsiębiorcą. Niektóre osoby zdecydowanie bardziej odnajdują się na klasycznym etacie i nie ma w tym nic złego, nie jest to oznaka życiowej porażki, absolutnie nie każda osoba musi prowadzić swój biznes, aby czuć się spełniona w życiu zawodowym. Dla wielu osób to właśnie etatowa praca będzie osiągnięciem marzeń o udanym życiu zawodowym. Na pewno warto podglądać życie zawodowe swoich mistrzów czyli osób, które w naszej branży osiągnęły sukces. Można robić to w realnym życiu albo przez Internet, można też czytać publikacje i książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.