Sprawdzone pomysły na biznes

0
464

Gdyby istniał jeden sprawdzony pomysł na biznes to wszyscy byliby milionerami. Doskonale wiemy, że nie ma jednego sprawdzonego pomysłu na biznes dla każdej osoby, ponieważ ludzie są różni – mają różne kompetencje, różne pragnienia odnośnie swojej zawodowej kariery. Można jednak postarać się znaleźć takie branże, w których osiągnięcie sukcesu jest łatwiejsze niż w innych branżach. Ekspertom biznesowym znane jest pojęcie błękitnego i czerwonego oceanu czyli branż w których występuje konkurencja i takich branż, w których konkurencji praktycznie nie ma, wypływając na czerwone oceany czyli rozpoczynając biznes w branżach gdzie panuje ogromna konkurencja już na starcie mamy utrudnione zadanie.

Czy jesteśmy na straconej pozycji?

To nie oznacza jednak, że z góry jesteśmy przegrani, ponieważ nie da się tego przewidzieć. Jeżeli otworzymy dziesiątą pizzerię w mieście, ale stworzymy najlepszą pizzę na świecie to i tak będziemy mieli dużo klientów. Zatem w biznesie wszystko nie jest wcale takie łatwe i oczywiste jak mogłoby się wydawać a wypłynięcie na błękitne oceany nie gwarantuje sukcesu. Na pewno sprawdzonym pomysłem na biznes jest zabieranie się za coś o czym mamy pojęcie to znaczy mamy w tym kierunku wykształcenie albo jest to nasza pasja – nasze zainteresowanie.

Działaj w temacie, na którym się znasz

Wiele programów telewizyjnych bezlitośnie obnażyło osoby, które nie mają pojęcia o gastronomii a zabierają się za prowadzenie biznesu w tej branży. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o tym jak powinna wyglądać włoska czy grecka kuchnia a prowadzi restaurację w takim stylu to jest to przepis na katastrofę ponieważ jak można wymagać od swoich pracowników jeżeli samemu nie ma się o czymś pojęcia. Dlatego też otwierając własny biznes i będąc szefem trzeba wiedzieć czego chcieć od swoich pracowników i czego od nich wymagać.

Trzeba jasno przedstawić swoje wymagania pracownikom. Każda osoba, która pragnie osiągnąć sukces w biznesie powinna zadać sobie pytanie czy na pewno posiada wszystkie cechy charakteru potrzebne do tego aby być skutecznym przedsiębiorcą. Niektóre osoby zdecydowanie bardziej odnajdują się na klasycznym etacie i nie ma w tym nic złego, nie jest to oznaka życiowej porażki, absolutnie nie każda osoba musi prowadzić swój biznes, aby czuć się spełniona w życiu zawodowym. Dla wielu osób to właśnie etatowa praca będzie osiągnięciem marzeń o udanym życiu zawodowym. Na pewno warto podglądać życie zawodowe swoich mistrzów czyli osób, które w naszej branży osiągnęły sukces. Można robić to w realnym życiu albo przez Internet, można też czytać publikacje i książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here