abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Klimatyzator do biura
Praca

Klimatyzator do biura – jak poprawić komfort pracowników?

W nowoczesnych biurowcach klimatyzacja jest standardem. Sporo firm ciągle ma siedzibę w starych budynkach, co powoduje, iż zapewnienie komfortu pracownikom w ciepłe dni jest nie lada wyzwaniem. A to zaś wpływa niekorzystnie na wydajność ich pracy. Dlatego wielu właścicieli montuje klimatyzację biurową.

Jakie zalety ma klimatyzacja biurowa?

Klimatyzator do biura zapewni właściwą temperaturę w miejscu pracy, a zatem wpłynie znacząco na efektywną i wydajną pracę. Poza tym dobrej jakości klimatyzatory do biura, takie jak DAIKIN mają zamontowane odpowiednie filtry, które usuwają z biura:

  • kurz,
  • drobnoustroje chorobotwórcze,
  • alergeny.

Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zachorowalności wśród pracowników, niwelowane są również przeziębienia i alergie. Za sprawą klimatyzacji do biura (https://www.daikin.pl/content/internet/internet-pl/pl_pl/klimatyzacja-ogrzewanie-wentylacja/obiekty-biurowe.html)możemy też ograniczyć poziom wilgotności w pomieszczeniach, co przyczynia się do zwiększenia komfortu, nie tylko pracowników, ale również klientów odwiedzających firmę.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu klimatyzatora do biura?

Niewłaściwie dobrana klimatyzacja do warunków, które panują w pomieszczeniu, nie będzie zbytnio wydajna, z uwagi na co zwiększą się koszty związane z jej eksploatacją. Zanim zostanie zamontowana klimatyzacja, powinna zostać przemyślana ilość oraz rodzaj pomieszczeń, które mają być codziennie klimatyzowane. Istotne są również wymiary całości pomieszczenia. Należy mieć na względzie ilość pracowników, którzy będą pracowali w wybranym miejscu, jak i liczbę sprzętów RTV oraz AGD. Musimy również określić stopień nasłonecznienia biura, czy też powierzchnię i pozycję okien. Spore znaczenie ma także lokalizacja danego pomieszczenia.

Jak wybrać klimatyzator uwzględniając powierzchnię biura?

Bardzo ważne jest, żeby klimatyzator biurowy był wydajny. Dlatego najpierw powinniśmy dobrać jego moc na podstawie wielkości pomieszczenia. Jeśli posiadamy przykładowo biuro o powierzchni 20-30 mkw, to sprzętem idealnym, będzie urządzenie o mocy 2,5 kW. Warto mieć na względzie, iż w pomieszczeniach o dużym nasłonecznieniu, wymagana będzie większa moc. Równocześnie klimatyzatory nie powinny być zbyt duże, gdyż będzie się to wiązało z niepotrzebnym, większym zużyciem energii elektrycznej, a w rezultacie z wyższymi kosztami eksploatacji. Jeśli mamy wątpliwości co do prawidłowego wyboru klimatyzatora do biura, najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z ekspertem w tej dziedzinie, który przeprowadza bezpłatne wizyty na miejscu, a przy tym udziela fachowych porad.