abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Najlepsza reprezentacja globu
Praca

Najlepsza reprezentacja globu, czyli mistrzostwa świata w piłce ręcznej

W mistrzostwach świata w Piłce Ręcznej w 2023 roku, Polska i Szwecja walczyły o tytuł najlepszej drużyny na świecie. Polscy Biało-Czerwoni zagrażali pozostałym reprezentacjom, udowadniając swój potencjał na boisku. Niestety, naszej drużynie nie udało się awansować do samego końca i zakończyliśmy zmagania na drugiej fazie. Mimo że nie udało nam się zdobyć złotego medalu, to z pewnością możemy być dumni z tego, jak zaprezentowaliśmy się w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jesteśmy pewni, że nasza reprezentacja zrobi wszystko, co w jej mocy, aby wywalczyć tytuł w kolejnym turnieju!

Jak rozgrywane są mistrzostwa świata

Trwają mistrzostwa świata w piłce ręcznej. W pierwszej fazie turnieju rywalizacja toczyła się w ośmiu grupach po cztery zespoły. Trzy najlepsze drużyny awansowały do drugiej rundy, a czwarte zmierzą się w Płocku o pozycje 25-32 w końcowej tabeli. W tej drugiej fazie turnieju utworzone zostały cztery grupy po sześć drużyn i każda z nich rozegrała po trzy mecze. Do ćwierćfinałów awansowały dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, czyli w sumie 8 drużyn. Mecze rundy wstępnej odbywały się w Katowicach, Krakowie, Goeteborgu, Joenkoeping, Kristianstad i Malmoe. Faza główna została rozegrana w Krakowie, Goeteborgu, Katowicach i Malmoe, a od ćwierćfinału rywalizacja przeniesie się do Gdańska i Sztokholmu.Finał Mistrzostw Świata odbędą się w stolicy Szwecji 29 stycznia. 

Jeśli chcesz być na bieżąco to aktualne tabele i wyniki można obserwować na stronie ETOTO. Dodatkowo przy rejestracji etoto kod bonusowy, rejestrując się z kodem MECZYKI dostaniesz bonus startowy. 

Kogo zobaczymy w ćwierćfinale?

Po długich i trudnych turniejach grupowych wiadomo już, kto zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata w piłce ręcznej, które odbędą się w Gdańsku i Sztokholmie. W pierwszej parze zmierzą się Francja i Niemcy. Drugie spotkanie to pojedynek Szwecja – Egipt. Trzecia para to Norwegia – Hiszpania. Ostatni mecz ćwierćfinałowy to Węgry z Danią. Na pewno będzie to wspaniała okazja, by zobaczyć jak najlepsi zawodnicy na świecie rywalizują o wygraną w tym wyjątkowym turnieju. Już teraz możemy być pewni, że będzie to niezapomniane widowisko, które na długo zapadnie w pamięci fanów piłki ręcznej.

Kto jest faworytem?

MŚ piłkarzy ręcznych 2023 to wydarzenie, na które wszyscy czekamy z niecierpliwością. Faworyci zmienili się względem poprzednich mistrzostw jednak niewiele, gdyż czołówka światowego szczypiorniaka jest stała już od paru lat. Bukmacherzy typują Duńczyków jako faworytów, zwłaszcza, że to oni obecnie są mistrzami świata. Niemniej jednak, w naszej opinii Francuzi to drużyna, która powinna odebrać Czerwono-białym miano najlepszej reprezentacji narodowej na świecie. Co do pozostałych drużyn, to Szwedzi mają największe szanse, aby namieszać w finale. Czy pozostałe drużyny spełnią swoje marzenia? Może Egipcjanie wszystkich zaskoczą i wygrają, pomimo tego, że nie są uznawani z faworytów? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niedługo.

Materiał zewnętrzny