abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Praca Własny biznes

Mały biznes na wsi

Żyjemy w czasach, w których mamy dużą dowolność co do wyboru miejsca oraz rodzaju pracy, który chcemy wykonywać. Ma to niewątpliwie swoje plusy, ale także minusy.

Minusów jest jednak zdecydowanie mniej. Duża dowolność w wyborze pracy nie zawsze jest dobra. Dziś, kiedy czasy się zmieniły, możemy zarabiać praktycznie na wszystkim. Coraz większą popularność osiągają wolne zawody, w których o pracę należy starać się samemu i samemu poszukiwać klientów, którzy skorzy są skorzystać z usług lub produktów, które oferujemy. Wolne zawody, to zawody chociażby takie jak: fotograf, youtuber, często informatyk, grafik, a także coraz częściej dziennikarz. Praca dziennikarza nie może być w żaden sposób zawarta w jakichkolwiek ramach czasowych. Mówi się, że dziennikarz pracuje całą dobę i jest w tym nieco racji. Wszystko jednak zależy od konkretnej dziedziny, którą się zajmujemy, ale wolne zawody mają to do siebie, że pozwalają nam na pełną dowolność co do tego, co robimy, kiedy i jak długo.

Własny biznes lepszy niż etat?

Jakże miło jest, szczególnie w okresie zimowym, kiedy możemy na spokojnie wstać z łóżka i rozkoszować się kubkiem gorącej kawy, spoglądając jednocześnie przez okno na ludzi, którzy śpieszą się do pracy na etat. Niewątpliwie jest to ogromna zaleta pracy w domu i bycia swoim własnym szefem, jednak ludzie pracujący „tradycyjnie” na etacie mają pewność, że nie zabraknie im pracy, a także mają ten komfort, że nie są ze wszystkim sami.

Tak zwani wolni strzelcy muszą sami dbać o to, by stale mieć odpowiednią ilość zleceń, która da im możliwość zarobienia wystarczającej liczby pieniędzy, które pozwolą komfortowo przeżyć miesiąc. Niestety – podczas prowadzenia działalności gospodarczej musimy brać pod uwagę to, że nie każdy miesiąc będzie taki sam. Zarobki w poszczególnych miesiącach mogą się znacząco od siebie różnić, na przykład zarobki w grudniu będą zupełnie inne niż w wakacje, ale to również może zależeć od konkretnej dziedziny, w której pracujemy i w której się specjalizujemy.

Własna działalność gospodarcza a bycie wolnym strzelcem

Część osób jednak nie chce pracować jako „wolny strzelec”, ale zacząć prowadzić własną działalność gospodarczą. Co jednak zrobić, jeśli mieszka się na wsi i nic nie przychodzi nam do głowy, a kategorycznie chcemy odciąć się od pracy dla kogoś, bo zależy nam na tym, by samemu dyktować warunki?

Na wsi największy sens może mieć jakiś mały biznes, jednak jaki mały biznes na wsi będzie najlepszy?

Warto z pewnością pomyśleć o prowadzeniu sklepu. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie na własnym biznesie, szczególnie jak mamy jakieś umiejętności i moglibyśmy sprzedawać swoje produkty.