Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca

Praca zdalna

Data publikacji 30 października 2019

Praca zdalna charakteryzuje się tym, że można pracować z każdego miejsca na Ziemi. Jest to wymarzona praca dla wielu ludzi, jednak trzeba powiedzieć sobie jasno, że praca zdalna ma też swoje wady, oprócz niewątpliwych zalet. Praca w podróży sprawdzi się u ludzi zdyscyplinowanych, którzy potrafią narzucić sobie pewne ramy czasowe i zmobilizować się do wykonywania zadań w określonym czasie. Inaczej próby podjęcia pracy zdalnej będą skazane na porażkę.

Coraz częstszy wybór

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu z każdym rokiem wzrasta liczba ludzi pracujących zdalnie. Przyczyn coraz częstszego wyboru takiej formy zatrudnienia doszukiwać można się wśród wielu korzyści płynących z niej zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Ci pierwsi wśród zalet tego typu pracy wymieniają najczęściej wygodę pracowania we własnym domu lub innym ulubionym miejscu. Często może być to nawet kawiarnia lub przydomowy ogródek. Dużą część pracowników docenia także fakt, iż dzięki pracy zdalnej zaoszczędzają dużą część czasu na dojazdach do firmy. Zmniejszają się również koszty stołowania się poza miejscem zamieszkania. Również pracodawcy coraz częściej doceniają tego typu formę zatrudnienia. Pozwala im ona nie tylko na redukcję kosztów prowadzenia biura, ale także daję możliwość uzależnienia wynagrodzenia pracownika nie od czasu pracy jak miało to miejsce w formie standardowej, ale od wyników jego działań. Forma taka umożliwia także dotarcie do grup społecznych niemogących sobie pozwolić na stacjonarna działalność zarobkową. Przykładowo, praca zdalna dla studenta uczęszczającego w ciągu dnia na zajęcia będzie ze względu na elastyczność czasu o wiele łatwiejszą do pogodzenia niż ta wiążąca się z przebywaniem w jakimiś miejscu przez osiem godzin. Liczba ofert pracy tego typu stale rośnie i o ile czasem wymagane mogą być dość specjalistyczne umiejętności tak często zdarza się, iż samo zaangażowanie i chęć do pracy będą wystarczające, aby zacząć pracę w systemie online.

Czym jest praca zdalna?

Praca zdalna może być pracą w wielu dziedzinach jednak kiedy mówimy o pracy zdalnej najczęściej myślimy o pracy w branży IT. Praca w sektorze informatycznym od razu nasuwa nam się na myśl gdy myślimy o tym, że nie musimy 8 godzin spędzić w biurze, a możemy spędzić te godziny tam gdzie chcemy. Pracę zdalną możemy wykonywać na urlopie w ciepłych krajach a możemy też wykonywać ją w zaciszu własnego domu, tak naprawdę nic nas nie ogranicza a już na pewno nie ogranicza nas miejsce gdzie aktualnie przebywamy.

Wiele osób chwali sobie pracę w podróży. Posiadanie służbowego laptopa z pewnością wiele ułatwia. Jeżeli kochamy podróże to możemy postarać się o taką pracę, która umożliwi nam wyjeżdżanie w delegacje. Wiele osób doskonale spełnia się w tego typu pracy. Jest to na przykład praca przedstawiciela handlowego i różne prace na stanowiskach sprzedażowych.

Pracowanie w podróży

Prace w podróży mają również swoje wady, a najlepiej przekonują się o tym osoby, które mają swoje rodziny. Praca w podróży oznacza, że rzadko będzie widywało się w swoją rodzinę. Najczęściej odpadają wspólne kolacje i wspólne weekendy. Można się jednak do tego przyzwyczaić co potwierdza doświadczenie wielu ludzi. Jeśli ktoś chciałby dosłownie powiedzieć o pracy w podróży to będzie tutaj chodziło o pracę osób, które pracują w transporcie, kierowców, maszynistów i osoby pracujące w lotnictwie.

Te osoby doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wtedy kiedy podróżni przemieszczają się z miejsca na miejsce oni muszą być w pracy – są to weekendy i inne ważne dni, święta. Zajmując się tematem pracy w podróży, trzeba też wspomnieć o osobach, dzięki którym podróżowanie w ogóle może się odbywać, czyli tym wszystkim, którzy są odpowiedzialni za organizację transportu. Praca na egzotycznej wyspie może wydawać się spełnieniem marzeń. Niektórzy ludzie jednak doszli do wniosku. że wolą odsiedzieć swoje 8 godzin w biurze a później mieć czas do siebie. Niektórzy ludzie potrzebują wyraźnego rozgraniczenia gdzie jest ich miejsce pracy a gdzie jest miejsce wypoczynku. Pomaga to im uzyskać równowagę.

tygielrozmaitosci.pl

Redakcja abinvesting.pl

Jesteśmy redakcją poświęcona finansom, biznesowi i rozwojowi osobistemu. Dzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania finansami, rozwijania umiejętności biznesowych oraz budowania pozytywnych nawyków i relacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?