abinvesting.pl

Strona o finansach, biznesie i rozwoju osobistym.

Praca Rozwój Osobisty

Praca zdalna

Praca zdalna charakteryzuje się tym, że można pracować z każdego miejsca na Ziemi. Jest to wymarzona praca dla wielu ludzi, jednak trzeba powiedzieć sobie jasno, że praca zdalna ma też swoje wady, oprócz niewątpliwych zalet. Praca w podróży sprawdzi się u ludzi zdyscyplinowanych, którzy potrafią narzucić sobie pewne ramy czasowe i zmobilizować się do wykonywania zadań w określonym czasie. Inaczej próby podjęcia pracy zdalnej będą skazane na porażkę.

Czym jest praca zdalna?

Praca zdalna może być pracą w wielu dziedzinach jednak kiedy mówimy o pracy zdalnej najczęściej myślimy o pracy w branży IT. Praca w sektorze informatycznym od razu nasuwa nam się na myśl gdy myślimy o tym, że nie musimy 8 godzin spędzić w biurze, a możemy spędzić te godziny tam gdzie chcemy. Pracę zdalną możemy wykonywać na urlopie w ciepłych krajach a możemy też wykonywać ją w zaciszu własnego domu, tak naprawdę nic nas nie ogranicza a już na pewno nie ogranicza nas miejsce gdzie aktualnie przebywamy.

Wiele osób chwali sobie pracę w podróży. Posiadanie służbowego laptopa z pewnością wiele ułatwia. Jeżeli kochamy podróże to możemy postarać się o taką pracę, która umożliwi nam wyjeżdżanie w delegacje. Wiele osób doskonale spełnia się w tego typu pracy. Jest to na przykład praca przedstawiciela handlowego i różne prace na stanowiskach sprzedażowych.

Pracowanie w podróży

Prace w podróży mają również swoje wady, a najlepiej przekonują się o tym osoby, które mają swoje rodziny. Praca w podróży oznacza, że rzadko będzie widywało się w swoją rodzinę. Najczęściej odpadają wspólne kolacje i wspólne weekendy. Można się jednak do tego przyzwyczaić co potwierdza doświadczenie wielu ludzi. Jeśli ktoś chciałby dosłownie powiedzieć o pracy w podróży to będzie tutaj chodziło o pracę osób, które pracują w transporcie, kierowców, maszynistów i osoby pracujące w lotnictwie.

Te osoby doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wtedy kiedy podróżni przemieszczają się z miejsca na miejsce oni muszą być w pracy – są to weekendy i inne ważne dni, święta. Zajmując się tematem pracy w podróży, trzeba też wspomnieć o osobach, dzięki którym podróżowanie w ogóle może się odbywać, czyli tym wszystkim, którzy są odpowiedzialni za organizację transportu. Praca na egzotycznej wyspie może wydawać się spełnieniem marzeń. Niektórzy ludzie jednak doszli do wniosku. że wolą odsiedzieć swoje 8 godzin w biurze a później mieć czas do siebie. Niektórzy ludzie potrzebują wyraźnego rozgraniczenia gdzie jest ich miejsce pracy a gdzie jest miejsce wypoczynku. Pomaga to im uzyskać równowagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *